Őszi érettségi - Témakörökkel frissítve

2017. augusztus 16.
Az őszi érettségi vizsgaidőszakra 2017. augusztus 25-től 2017. szeptember 5-ig lehet jelentkezni iskolánk Apáczai Cs. J. utcai telephelyén (Dunaújváros, Apáczai Csere János út 13.), naponta 8 órától 15 óráig. Minden írásbeli és szóbeli vizsgát az Apáczai utcai telephelyünkön bonyolítunk le.

A jelentkezők a kitöltött jelentkezési lap mellett kérjük hozzák magukkal

• a személyi igazolványukat,
  • lakcímkártyájukat,
  • amennyiben valahol tanulói jogviszonyban állnak, iskolalátogatási igazolást,
  • érettségi bizonyítványt kiegészítő, ismétlő vizsgára jelentkezés esetén,
  • amennyiben rendes érettségi vizsgára jelentkeznek: középiskolai bizonyítványt, és a már teljesített vizsgáikat igazoló törzslapkivonatot,
  • esetleges mentesség esetén kérelmet, valamint a jogosultságot igazoló dokumentumokat
  • nem ingyenes vizsgára jelentkezés esetén a vizsga díját készpénzben.

Vizsgadíjak

Térítésmentes az érettségi vizsga a tanulói jogviszony ideje alatt az érettségi bizonyítvány megszerzéséig és az adott vizsgatárgyból az érettségi bizonyítvány megszerzése előtti, tanulói jogviszonyban tett sikertelen érettségi vizsga első javító- és pótló vizsgája. Térítésmentes továbbá a szakgimnáziumban az érettségi végzettséggel rendelkező tanuló részére egy szakmai érettségi vizsgatárgyból tett érettségi vizsga és első alkalommal a javító- és pótlóvizsga.
Minden más esetben a vizsgáért vizsgadíjat kell fizetni.

Ha jelentkező a középszintű vizsgajelentkezését egy középiskolába nyújtja be, úgy a középszintű vizsga vizsgadíját a középiskolába kell befizetni. Emelt szintű vizsgajelentkezés esetén a vizsga díját minden esetben az Oktatási Hivatalnak kell befizetni.
A vizsgadíjak

• középszintű érettségi vizsgáért 19.000 Ft/vizsgatárgy
  • emelt szintű érettségi vizsgáért 32.000 Ft/vizsgatárgy

A vizsgadíj befizetése történhet:

• a kormányhivatalokban beszerezhető utalványon;
  • banki átutalással az alábbiak szerint: Jogosult neve: Oktatási Hivatal, számlaszám: Magyar Államkincstár 10032000-00282637-00000000.

Jelentkezéskor a befizetést hitelt érdemlően igazolni kell.

Kérjük, a jelentkezésüket ne az utolsó napokra időzítsék, mert jelentkezőket csak a rendelkezésünkre álló kapacitások mértékéig fogadunk el!
Az érettségi vizsga nyilvánosságra hozható anyagait, a vizsgák idejét honlapunkon folyamatosan közöljük.

Kérjük, figyeljék a www.dunaferriskola.hu honlapunkat és Facebook oldalunkat (facebook.com/dunaferriskola).

A 2017. október-novemberi érettségi vizsgák nyilvánosságra hozott anyagai

Tájékoztató a 2017. október-novemberi érettségi vizsgaidőszakban használható történelmi atlaszokról

A 2017. évi október-novemberi vizsgák időpontjai