Városi szavalóverseny a Dunaferrben

2017. november 16.
Újabb sikeres rendezvényt mondhatunk a magunkénak. 19. alkalommal szerveztük meg városi vers- és prózamondó versenyünket.

Őze Áron, a Bartók Kamaraszínház igazgatója megtisztelte jelenlétével iskolánkat. A z sűriben értékelte az elhangzott szavalatokat és színházjegyeket ajánlott fel a legjobb szavalóknak. A zsűri elnöke már sokadik éve Smuk Imre, a Bartók színház nyugalmazott rendezője volt, mellette Katona Zsuzsanna a József Attila Könyvtár nyugalmazott igazgatója és Kövesi Edit volt kolléganőnk foglalt helyet. Idén a 7-8. osztályos szavalókat is meghívtuk. 39 nevezés érkezett be. Rendezvényünk népszerűségét ezen felül az is jelzi, hogy a korábbi versenyek résztvevői újra eljöttek hozzánk.

Eredmények

- Általános iskolások:

1. Horváth Lili (Dózsa iskola – tanára: Nagyidai Zsuzsanna

2. Nagy Ádám (Széchenyi iskola/kisgimnázium – tanára: Péntek Klára)

3. Szopka Gréta Tímea (Dózsa iskola – tanára: Nagyidai Zsuzsanna)

- Középiskolások:

1.Tillinger Donát (Széchenyi iskola – tanára: Hutvágnerné Róth Éva)

2. Rácz Annamária (Szabolcs Vezér iskola/Pusztaszabolcs – tanára: Romanek Gergely)

3. Rostási Ádám (Széchenyi iskola – tanára: Hutvágnerné Róth Éva)

Különdíj:

Gombita Klaudia  (Széchenyi iskola – tanára: Szűcsné Dr. Harkó Enikő)

Móricz Máté (Bánki iskola – tanára: Kovácsné Rubint Ágnes)

Müller László (Dunaferr iskola – tanára: Bella Denisza)

Köszönet  illeti a magyar szakos kollégákat, akik tanítványaikkal megszerettetik a költészetet, e nemes, szíveket megszólító művészetet. Megtanítják diákjaiknak megérezni, megérteni, megfejteni a versekbe rejtett üzeneteket, melyek ismeretében nemesebb, szebb életet élhetünk.