Nyitott bíróság a Dunaferrben

2017. február 10.
A Dunaferr iskola csatlakozott a "Nyitott Bíróság" elnevezésű programhoz, melynek keretében a 11.-es rendvédelmi osztályok egy előadáson vettek részt. A Dunaújvárosi Járásbíróságról érkezett Dr. Folmeg Mónika bíró és Árva-Szabó Péter bírósági titkár tartottak előadást.

A „Nyitott Bíróság” program az Országos Bírósági Hivatal (OBH) által, az átlátható, nyitott igazságszolgáltatás jegyében indított rendezvénysorozat diákok számára.

A kezdeményezés mottója: "Attól félsz, amit nem ismersz."
A program keretében az iskolások tájékoztatást kapnak a legalapvetőbb jogi ismeretekről, így többek között a hatalmi ágak elválasztásáról, az igazságszolgáltatásról, a bírói függetlenségéről, a bírósági szervezetrendszerről, a bíróságok igazgatásáról, a hatásköri és illetékességi szabályokról, a legfontosabb jogágakról, a polgári, a büntető és a közigazgatási perrel kapcsolatos alapvető rendelkezésekről, továbbá a perbeli jogokról és kötelezettségekről.

Kérdéseket tehetnek fel a szakembereknek, és gyakorlati, ill. interaktív bemutatón vesznek részt.