Gyászjelentés

2018. október 25.
Mély fájdalommal tudatjuk, hogy Szuprics Nándor, iskolánk korábbi dolgozója 87 éves korában végleg eltávozott közülünk.

Szuprics Nándor 1968-tól egészen nyugdíjba vonulásáig – 1991. december – foglalkozott tanulóink edzettségével, mozgáskultúrájuk fejlesztésével. Az óráit a magasfokú szakmaiság jellemezte. Szigorúan, következetesen, példamutató magatartásával nevelte tanítványait, formálta személyiségüket. Az itt eltöltött évek során sok tanítványa büszkélkedhetett országos versenyeken elért helyezésekkel.

Szerette tanítványait és kollégáit is egyaránt. Iskolai tevékenységére jellemző a pontosság, precizitás, olyan ember, akire bármikor lehetett számítani. Átlagon felül tájékozott volt az élet minden területén, véleményét nyíltan felvállalta, harcolt az igazáért. Tartása egyenes, beszéde határozott volt. Az egész munkásságára jellemző Ernest Hemingwaytől való idézet:

„A sport megtanít becsületesen győzni vagy emelt fővel veszíteni.

A sport tehát mindenre megtanít.”

Kollégáival együtt a nevéhez fűződik az Intercisa Kézilabda Kupa országos szintű versenyének kiírása és lebonyolítása. Ez a torna nagy múltra tekint vissza, hiszen idén rendezték meg 53. alkalommal.

Szuprics Nándor végső búcsúztatására 2018. október 26-án 14.30-kor a dunaújvárosi katolikus templom urnatemetőjében kerül sor.

A Dunaferr iskola dolgozói osztoznak a hozzátartozók fájdalmában.

Szuprics Nándor Szuprics Nándor