Városi vers- és prózamondó verseny

2019. március 29.
Újabb sikeres rendezvényt mondhatunk a magunkénak. Huszadik alkalommal került megrendezésre városi vers- és prózamondó versenyünk, amelynek a megszervezését idén Bella Denisza tanárnő vette át a nyugállományba vonult Felpéczi Tomcsányi Gabriella kolléganőnktől.

Az iskola rendezvényének népszerűségét jelzi, hogy az előző évhez hasonlóan általános iskolás és középiskolás kategóriában is szavaltak versenyünkön. A zsűriben a munkájukban  példaértékű és mindenképp főhajtást érdemlő Felpéczi Tomcsányi Gabriella és Kövesi Edit tanárnők, illetve Baráth Károly Artúr igazgató úr értékelte az elhangzott szavalatokat. Színvonalas, szép délután volt, szigete az érték szerelmeseinek.

Köszönjük a szervezésben részt vállaló kollégák munkáját, Nagy Andrea tanárnő rendezvényvezénylését. Köszönet illeti a magyar szakos kollégákat, akik tanítványaikkal megszerettetik a költészetet, e nemes, szíveket megszólító művészetet.

Eredmények:

- Általános iskolások:

1. Nagy Ádám (Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium és Kollégium – tanára: Péntek Klára)

2. Szabó Noel (Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium és Kollégium – tanára: Csathóné Zágoni Nóra)

3. Csonka Viktória (Dunaújvárosi Arany János Általános Iskola – tanára: Juhász Béláné)

- Középiskolások:

1. Komáromi Roland (Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium és Kollégium – tanára: Vargáné Szujó Adél)

2. Makai Anita ( DSzC Lorántffy Zsuzsanna Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma– tanára: Ábrahámné Libor Éva)

3. Tauser Gerda (Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium és Kollégium – tanára: Hutvágnerné Róth Éva)

Különdíj:

-          Illés Dóra (Dunaújvárosi SZC Dunaferr Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája – tanára: Bella Denisza)

-          Mudi Réka (Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium és Kollégium – tanára: Hutvágnerné Róth Éva)