Akik elsőként teljesítették az 50 óra közösségi szolgálatot

Martin és Vince a 10E2 osztályból már teljesítették az 50 óra közösségi szolgálatot. Mivel a kötelező közösségi szolgálat intézménye nálunk egészen új (először a 2016. január 1. után érettségizők esetében elvárás), megkértem őket, meséljenek egy kicsit az élményeikről.

Milyen intézményben jártak és mikor?
Martin: Mi a nyáron teljesítettük az 50 órát. Itt voltunk Dunaújvárosban, az idősek otthonában.

Hogyan jelentkeztek?
Vince: A Martin szólt, mert az anyukája korábban ott dolgozott.
Martin: De azóta van egy Dunaferr Közösségi Szolgálat nevű csoport is a Facebookon, és ott is lehet jelentkezni, ha épp van valamilyen esemény, ahol segítségre van szükség.

Mi volt a feladatuk?
Vince: Sok mindent csináltunk. De főleg az előkészületekben segítettünk, amikor valamilyen rendezvényre készülődött az otthon.

Milyen rendezvényekről volt szó?
Martin: Egyszer például egy idős bácsi születésnapját ünnepelték.
Vince: A Pista bácsi születésnapját. Ő régen szakács volt, és a születésnapját mindig úgy ünneplik az otthonban, hogy ő főz mindenkinek.
Martin: És akkor például segítettünk lejönni az ünnepségre azoknak, akik egyedül nem tudnak, mert nem tudtak rendesen járni. És minket is meghívtak ebédre.
Vince: És a paprikás krumpli tényleg nagyon finom volt!
Martin: Igen, pakoltunk, segítettünk a főzésben, de volt, hogy sakkoztunk.
Vince: És beszélgettünk az idősekkel. Van, aki nagyon szeret mesélni.
Martin: A Jani bácsinak nagyon jó sztorijai vannak Oroszországról.

Sakkoztak ?
Martin: Igen. Nekem például volt egyszer egy 3 órás sakkpartim a Gyula bácsival.

És ki nyert?
Martin: Én.

És hogy érezték magukat?
Vince: Jó volt. Különösen, mert mindenki maga dönti el, hogy mit csinál, nem mondják meg, hogy kinek mi a feladata, hanem lehet választani. És ha valaki megunta, akkor csinálhat valami mást.

És mit tanultak az egészből?
Vince: Hát, hogy nem akarunk megöregedni.

Úgy érti, megtanulták megbecsülni a fiatalságukat?
Vince: Igen, igen. Ezt akartam mondani. :)

Mindenkinek élményekben és tapasztalatokban gazdag közösségi szolgálat teljesítést kívánunk!