Felnőttoktatás

Ingyenes felnőttoktatás – tervezett képzéseink

Általános információk

Képzéseink megfelelő létszám esetén indulnak!

Érdeklődni a titkárságon lehet.

Jelentkezési lap letöltése.

Érettségire felkészítő oktatás

Két tanév alatt érettségi bizonyítvány szerezhető a közismereti tárgyak tanulásával.

Nappali és esti munkarendben is elérhető!

Képzési idő: 2 év

A második évfolyam végén az érettségi vizsgát az alábbi tárgyakból kell tenni: matematika, magyar nyelv és irodalom, történelem és idegen nyelv. A kötelezően választható ötödik érettségi tantárgy vizsgája alól mentesülnek, mivel szakmai vizsgával rendelkeznek.

07130404 Erősáramú elektrotechnikus

Esti képzés

07151008 Hegesztő

Esti

A szakma jellemzői, rövid leírása

A hegesztő szakember különböző eljárásokkal fém alkatrészek, szerkezeti elemek összeépítését, egyesítését, gépalkatrészek javítását, felületi megmunkálását, darabolását végzi. A képzés fő iránya a villamos ív-, a gázhegesztés, és a lángvágás elsajátítása, de képzést kapnak a tanulók más termikus eljárással történő megmunkálásokról,/pl. plazmavágás/ és ezek automatizálásáról is.

07320703 Központifűtés- és gázhálózat rendszerszerelő

Esti képzés

A szakma jellemzői, rövid leírása

A nevezett szakember munkáját nagyfokú önállósággal, kivitelezési tervek alapján, szabványok, előírások szigorú betartása mellett végzi. Ismeri a vízellátási, fűtési és klímatechnikai rendszereket, a hő termelő és kiegészítő berendezéseket, a hő hasznosítás módjait és a tüzeléstechnika alapjait. Tevékenysége során az egyes rendszerek elemeinek összeépítését, összeszerelését, beüzemelését, szabályozást végzi. Feladata lehet meglévő rendszerek javítása, karbantartása, üzemeltetése.

07130407 Villanyszerelő

Esti

A szakma jellemzői, rövid leírása

A villanyszerelő lakó- és középületek, irodaházak, ipari és mezőgazdasági épületek áramköreinek kivitelezését, javítását, felújítását, karbantartását végzi.

Az energiaellátás biztosításával, villamos gépek, készülékek, a hozzá tartozó vezérlések és szabályozások telepítésével, üzembe helyezésével foglalkozik.

Alaptevékenységi körébe tartozik védelmi rendszerek, eszközök szerelése, mérése, ellenőrzése, karbantartása.

Munkavégzése során alkalmazza az elsajátított számítástechnikai, jogi, gazdasági ismereteket és munkavédelmi szabályokat.

Technikum és Szakképző Iskola