Ipari gépész

Ipari gépész illusztráció

Gépészet ágazat képzése, amely szakképzettség megszerzésével zárul. Választható szakmairányok: Ipar szakmairány, Vegyipar szakmairány.

Az ipari gépész különböző gépészeti berendezések szerelését, üzemeltetését, karbantartását végzi. Műszaki dokumentáció alapján kézi és kisgépes megmunkálással egyszerű alkatrészeket gyárt. Gépkönyvek alapján elvégzi a gépek, berendezések üzembe helyezését. Gépelemeket, egyszerű szerkezeteket, komplex gyártósori részegységeket műszaki dokumentáció alapján szerel össze. Az üzemelő berendezéseket időszakosan felülvizsgálja. A meghibásodott gépeken feltárja a hiba okát, elvégzi a javítást, illetve a meghibásodott alkatrészek cseréjét. A gépsorokon felmerülő üzemi és karbantartási problémák megoldására kreativitását felhasználva megoldási javaslatot tesz.

Ajánlott minden fiatal számára, aki szereti a mechanikus rendszereket, gépeket, szeret szerelni, javítani és szerszámokat használni.

KOMPETENCIAELVÁRÁS

Önállóság, felelősségtudat, csapatban való együttműködés, precizitás, problémamegoldó képesség.

A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ

• kézi- és kisgépes eljárásokkal egyszerű alkatrészeket gyárt;
  • gépi berendezéseket, mechanikus rendszereket össze- és szétszerel;
  • gépkönyv alapján gépeket és berendezéseket üzembe helyez;
  • összetett gépsorok működését ellenőrzi, elvégzi a gépészeti beállításokat, végrehajtja a biztonságos gépindítást és leállítást;
  • elvégzi a szükséges karbantartásokat a gépeken, berendezéseken, mechanikus, hidraulikus és pneumatikus működtetésű rendszereken;
  • meghibásodás esetén elvégzi a hiba feltárását, a hibás alkatrészek cseréjét, javítás után beüzemeli a gépet.

ISKOLASPECIFIKUS INFORMÁCIÓK A KÉPZÉSHEZ